Jizerská magistrála pro pěší a pro cyklisty, Bedřichov

Jizerskou magistrálu dnes tvoří trasy o délce 170 km. Původně vznikly pro účely běžeckého lyžování (jako první trať v Čechách byla strojově upravována). Dnes jsou trasy Jizerské magistrály využívány celoročně nejen běžkaři, ale také cyklisty a turisty.

Jizerská magistrála má několik nástupních míst: Janov nad Nisou (Hrabětice), Bedřichov (Maliník a Stadion), Liberec (Česká chalupa, Rudolfov), Jablonec nad Nisou (Břízky), Jizerka (Mořina), Josefův Důl (Peklo), Albrechtice v Jizerských horách (Mariánská hora) a další (Kořenov, Polubný, Smědava, Oldřichov v Hájích, Nové město pod Smrkem).


Jablonecký singltrek, Jablonec nad Nisou

Jablonecký singltrek je jednosměrná stezka vhodná nejen pro zdatné bikery, ale díky své nenáročnosti také pro rodiny s dětmi či rekreační cyklisty. Jablonecký singltrek vede od druhé hráze jablonecké přehrady směrem k Pasekám


Bike park Ještěd, Liberec

Bike park Ještěd je v provozu od května do října. Pro dopravu nahoru využívá lanovou dráhu Skalka. Trať vede pod touto lanovkou. Freeride Trail kombinuje hliněné a dřevěné překážky. Náročnost je středně těžká. 


Singltrek pod Smrkem, Nové Město pod Smrkem

Singltrek pod Smrkem byl první singltrekovou stezkou v České republice. Jeho první úsek byl otevřen v roce 2009. V současné době má délku přes 55 km
Singltreky jsou určeny pro všechny příznivce cyklistiky, od rekreačních cykloturistů, přes rodiny s dětmi až po aktivní bikery. 

Jedná se o jednosměrnou stezku respektující lesní prostředí. Stezka je konstruována tak, aby stoupání vedla po běžných zpevněných cestách, zatímco klesání vedou terénem po přirozených lesních cestách.
Singltrek se nachází na úbočí hory Smrk. Přístup na stezky je z přírodního koupaliště u Nového Města pod Smrkem. 


Cyklostezka Járy Cimrmana, Návarov

Cyklostezka Járy Cimrmana byla vybudována na Tanvaldsku. Vede z Návarova přes Zlatou Olešnici, Tanvald, Šumburk nad Desnou až k polské hranici Jizerka – Orle.  Stezka má 9 zastavení připomínajících Járu Cimrmana jako stavitele, vizionáře, objevitele, rádce, proroka,…