Městské divadlo Jablonec nad Nisou

Liberecká 5/1900 

Budova divadla v Jablonci nad Nisou postavená v letech 1906 – 1907 patří k významným památkám celého regionu. Ročně se v divadle odehraje přes dvě stě představení činohry, hudby, pohádek pro nejmenší, oper a baletu. 
 


Divadlo F. X. Šaldy Liberec

nám. Dr. E. Beneše 22

Historie divadelní budovy dnešního Divadla F.X-Šaldy se začala psát krátce poté, co Soukenické divadlo v roce 1879 ze záhadných příčin vyhořelo.

V září roku 1881 byly položeny základy nového divadla a již 29. září 1883 bylo Městské divadlo slavnostně otevřeno.

V současné době v divadle působí 3 soubory - opera, balet a činohra.
 

Krátké a úderné divadlo Liberec

Soukenné náměstí 613 
Krátké a úderné divadlo ve městě Liberec je netradiční forma divadla v podání svérázných umělců.
Repertoár divadelního souboru je tvořen krátkými, ale zároveň údernými skeči, které jsou důmyslně sestaveny v jedno celistvé představení. Navíc se jedná o divadlo téměř výhradně autorské, proto hry, které zde máte možnost zhlédnout, jsou prakticky vždy z tvorby jeho originálního souboru.

Mezi hry K.Ú.D. patří: Tři pokoje, Kdeže ty loňské něhy jsou, Jáma a divadlo, Hra na mostě aj.


Malé divadlo Liberec

Zhořelecká 344/5 

Malé divadlo Liberec bylo po přestavbě otevřeno v roce 1989 jako volná scéna divadla F. X. Šaldy. Diváci zde mohou zhlédnout netradiční pojetí her, což umožňuje především mobilnost kulis i hlediště. Kromě her zde pro své diváky hrají také komedie, balady a pohádky.


Naivní divadlo Liberec

Moskevská 32/18 

Naivní divadlo Liberec bylo založeno v roce 1949 jako jedno z prvních profesionálních loutkových divadel. Nachází se v centru Liberce, nedaleko náměstí Dr. E. Beneše. Svou divadelní dráhu zde začínal i soubor Divadla Ypsilon, který v roce 1978 přesídlil do Prahy.